Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

S: Mail Reklam Hizmeti olarak Mail adresilerini bize siz mi temin ediyorsunuz yada herhangi bir data satışı yapıyor musunuz?

C: Evet. Mail Reklam Hizmeti, kendi müşterilerine ve toplu e-mail listeleri temin etmek isteyen müşterilerine sınıflandırılmış olarak data satışı yapmaktadır.

S: Toplu Mail’de Kredili Sistem Nedir?

C: Toplu mail kredisi, satın alınmış kredi paketindeki gönderim adeti kadar mail gönderimine sahipsiniz demektir. Her Gönderdiğiniz mail için kredinizden bir kredi düşecektir. Yani 1 Adet Kredi = 1 Adet Mail Gönderimi demektir.

S: Sunucu üzerinden mail göndermek nasıldır? Kredili sistem ile arasındaki fark nedir?

C: Toplu mail sunucusu kurulumu yapıldıktan sonra ister masaüstü bir program ile isterseniz bizim kullandığımız detaylı web arayüz yazılımından maillerinizi gönderebilirsiniz. Toplu mail sunucusu satın aldığınız zaman daha fazla ve hızlı toplu mail gönderebilirsiniz (mail marketing) yapabilirsiniz. Fiyat olarak da kredili sistemden daha uygundur.

S: Toplu mail gönderim sisteminiz uluslarası kriterlere uygun mu?

C: Toplu E-mail Gönderimi yazılımımız, yasal e- mail gönderim altyapısını kullanan bir sistemdir. Tüm e-mail gönderileri, her e-mail duyurusunda “e-mail listesinden çıkartabilecek” link ile gönderilmekte ve US CAN-SPAM Act kurallarına uygun olarak düzenlenmektedir.

S: Mail gönderimlerinde SPAM’e düşmeme garantisi veriyor musunuz?

C: Bu garantiyi maalesef kimse veremiyor. Büyük ISP’ler Hotmail veya Yahoo bile kendi içlerinde üyelerine mail göndermek istediğinde, kendi mailleri bile SPAM’e takılabiliyor. Ancak bu oranları en üst seviyede sağladığımızı garanti edebiliriz. Göndermiş olduğunuz maillerin Spam’e düşme olasılığı ortalama %10’dur. Kısacası %80-%90 inbox a düşme garantisi var diyebiliriz. Toplu mail için kullanılan sunucularımız da sürekli değişken IP adresi ve düzenli olarak sunucu kontrolü ile gönderdiğiniz toplu maillerin spam’a düşme olasılığını en alt seviyeye indirerek %90’lara varan başarı elde ediyoruz.

S: Mail Şablonlarımı Nasıl Oluştururum?

C: Online Editör desteği ile çok kolay bir şekilde mail içeriklerinizi oluşturabilir. Ayrıca, isteğiniz doğrultusunda özel tasarım (HTML Template) yaptırabilirsiniz. Satın aldığınız pakete +50 TL eklenecektir.

S: Büyük miktarda kredi alımlarında fiyatlarda herhangi bir indirim yapabilir miyiz?

C: Fiyatlar bölümümüzde yer alan otomatik fiyat listemizde belirttiğimiz üzere mail gönderim adedi arttıkça birim fiyat düşmektedir. Ne kadar çok gönderim hizmeti satın alırsanız, o kadar karlı çıkarsınız.

S: Mail Reklam Hizmeti’nden Satın Aldığım krediyi ne zamana kadar kullanabilirim?

C: İnanması güç ama gerçek! Kullanım Süresi, Gönderim Limiti tabirlerine maruz kalmadan istediğiniz zaman toplu mail kredinizi kullanabilirsiniz. Fakat ufak bir bilgi verelim ne kadar çok toplu mail gönderirseniz sizin için o kadar iyi olur. Müşteri sayınız, ziyaretçi sayınız artar.

S: Mail almak istemeyen müşterilerimi nasıl kontrol edebilirim?

C: Sistemimizdeki geliştirilmiş yasaklı liste özelliği sayesinde mail almak istemeyen müşterileriniz gönderdiğiniz mailin alt kısmında bulunan mail almak istemiyorum linkine tıkladıklarında yasaklı listeye otomatik eklenir. Böylece potansiyel müşterilerinizi rahatsız etmez ve doğru alıcılara ulaşmış olursunuz. Tüm e-mail gönderileri, her e-mail duyurusunda “e-mail listesinden çıkartabilecek” link ile gönderilmekte ve US CAN-SPAM Act kurallarına uygun olarak düzenlenmektedir.

S: Toplu mail gönderiminden dolayı kendi IP adresim ve domain adresimin bloklanma riski var mı?

C: Kesinlikle yok, çünkü Mail Reklam Hizmeti’nden göndermiş olduğunuz gönderiler Mail Reklam Hizmeti sunucuları tarafından gönderilmekte olup, ISP’lerle yapılan anlaşmalar gereği kendi ismimiz üzerinden gönderilmektedir. Dolayısıyla Size ait olan IP veya Domain’inizin bloklanma riski yoktur. Eğer Sunucu müşterimizseniz, bizden almış olduğunuz sunucu ipleri blackliste düşebilir veya banlanabilir. Bizden aldığınız sunucuya hemen yeni temiz bir IP adresi tanımlanır ve gönderimlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

S: Mail Reklam Hizmetin’den gönderdiğimiz e-mailler bize ekstra bir maliyet getirecek mi, ekstra hosting veya internet ödemesi vs…?

C: Mail Gönderim için sunucu alan müşterilerimiz için sadece Alan Adı (domain) almaları gerekmektedir. Kredili sistemimizde kendi sunucularımız üzerinden mail gönderimleri yapıldığı için size ekstra bir yük getirmeyeceği gibi, inernet hattınızda yavaşlama, tıkanıklık veya geri dönen e-maillerin outlook veya e-mail hesaplarınızı tıkaması gibi problemler söz konusu değildir.